Kaip suskaičiuoti ir išsirinkti? Keletas patarimų dėl saldaus stalo Jūsų šventei

Šiltajam sezonui besibeldžiant į duris vasaros savaitgaliai jau daugiau nei įpusėjo užsipildyti vestuviniais saldžių stalų užsakymais. O kur dar gimtadieniai, krikštynos ir kitos gražiausios šventės, kurias tiesiog būtina papuošti saldžiais džiaugsmais! Klausimų – kiek ir ko reikėtų užsakyti visuomet bus ir juos mielai aptarsime individualiai, tačiau čia šiek tiek įžvalgų, galbūt padėsiančių palengvinti šventės planavimą. 

Gintarė ir Aurimas, 2018 liepos 7d., nuotr. iš asmeninio archyvo


Kiekvienos šventės, o ypač vestuvių, pagrindiniu akcentu neretai tampa ponas tortas. Kiek jo reikėtų užsakyti? Standartiškai skaičiuojame, kad žmogui pasivaišinti pakaks 100g torto, – aš visuomet rekomenduoju užsakinėti truputėlį su rezervu, pavyzdžui, 120g – nelygu, kas tortą pjaustys, gal pirmiesiems svečiams teks didesni gabaliukai, o paskutiniai liks be nieko ar su  popieriaus plonumo gabalėliu – jei turėsite likutį, patikėkite, ryte būsite nei matę, nei girdėję apie jį :). Kokio skonio turėtų būti tortas? Čia geriausiai atsakysite Jūs patys. Jei kalbame apie vestuves –  bent jau viršutinis aukštas, kurį pjausite, turėtų būti toks, kurį labiausiai mėgstate jūs patys – patirtis rodo, kad jaunieji dėl šventės metu patiriamo jaudulio, dėmesio ir nuovargio dažniausiai ir suspėja paragauti viso labo tą vieną ypatingą gabalėlį – leiskite sau pasimėgauti juo! Jeigu šventė kiek didesnė nei artimųjų ratas, vadovaukitės auksine taisykle – visuomet atsiras ištikimų šokolado ir karamelės gerbėjų ir visuomet bus tų, kurie mėgsta lengvus, mažiau saldžius desertus. Jeigu turite galimybę, pasistenkite, kad jūsų pasirinkimuose būtų abu variantai.


Panna cotta ir tiramisu desertai indeliuose. nuotr. iš asmeninio archyvo

Papildomų desertų kiekiai – jie priklausys nuo daugelio kintamųjų – nuo to, kokį turite šventės biudžetą, kaip gerai pažįstate savo svečius (daugiau ar mažiau smaližių turite, ar šventėje bus vaikų), kokiu metų laiku rengiate šventę (kuo karščiau, tuo mažiau žmonės suvalgo, nors oras be galo nenuspėjamas faktorius, ypač Lietuvoje, pabandykite įvertinti ir šią detalę), kokia saldaus stalo funkcija – kiek svarbu, kad saldus stalas būtų šventės dekoro akcentu. Įvertinę šiuos kintamuosius rinkitės desertus – visuomet geriau daugiau įvairovės, nedideli desertai – svečio akys plačios, skrandis ne visuomet toks – suvalgius didelį keksiuką panna cottos paragauti dar norėtųsi, bet jau nebeliks vietos tortui:). Mano rekomendacijomis, reikėtų skaičiuoti, kad svečias suvalgys 2-3 papildomus desertukus. Jei šventė dviejų dienų, užsakykite šiek tiek didesnį kiekį –  pradžiuginsite svečius kitą rytą, radusius ir saldų kąsnelį prie kavos. 


Mini keksiukai, nuotrauka iš asmeninio archyvo

Jeigu turite klausimų dėl saldaus stalo planavimo, visuomet kreipkitės į savo tiekėją – jis geriausiai patars, o Jūs saldžių malonumų nepaversite papildomu galvos skausmu:)

Su meile,

Jūsų Saldus Kaprizas