Svečiuose pas poną Napoleoną. Arba apie meilę, lietuvišką tinginį Toskanoje ir kitus itališkai saulei atsparius džiaugsmus

Ši istorija visai ne apie žymųjį prancūzų karvedį Bonapartą. Nors napoleonas čia buvo svarbus. Ir nors kiek atokiau nuo savo gimtine laikomo Neapolio, jis išdidžiai keliavo. Tiesiai ant vestuvinio stalo!

Nors studijavome tame pačiame fakultete, su Justina susipažinome tik lėktuve – pakeliui į vieną smagiausių savo gyvenimo patirčių – Erasmus studijas Mursijoje, Ispanijoje. Pamažu gimė draugystė, kuri peraugo ir į daugelį smagių projektų – kas kepti, kas fotografuoti ir tikėti, kad kažkas iš to vieną dieną bus. „Kas nutinka Erasmuse, tas lieka Erasmuse” taisyklė čia negalioja. Kaip ir daugelis kitų.

Susipažinę Ispanijoje, gyvenantys Vokietijoje, savo gražiausią gyvenimo šventę Justina ir Janas surengė Italijoje, kaitinant draugiškai Toskanos saulei.

Justina ir Jan, © Gabriele Fani

Pamenu, kažkada turėjome rimtų svajonių, kad vieną dieną jos vestuvėms kepsiu tortą. Tortą patikėjome italų meistrams, bet kaipgi čia neprisidėti? Skraidinome sausainius lėktuvu, tinginys ir browniai buvo gaminti vietoje, Justinos mama atgabeno staliuką iš pačios Lietuvos, ir štai su šaunių vaikinų komanda sukūrėme mažą lietuviškai itališką šampano -desertų stalelį!

Maži džiaugsmai po alyvmedžiu, nuotrauka© Gabriele Fani

Ir tikrai taip, spėkit, ar jaunieji suspėjo ko nors paragauti? Ir ar mes spėjome su jais nusifotografuoti? Užtat pavyko pričiupti mažųjų smaližiautojų!

Nuotrauka iš asmenio archyvo

Nuotrauka iš asmenio archyvo

Apie šias vestuves pasakoti būtų galima labai daug. Tikros, be galo gražios, nuoširdžios, pasakiškos ir labai tarptautinės. Bet nenukrypkime nuo temos – grįžtant prie desertų, tai štai dar kartelį jis – ponas vestuvinis tortas napoleonas! Jei paklausite manęs, kokie vestuviniai tortai dabar madingi, aš visuomet atsakysiu – skanūs! Ir patikėkite, kad ir kaip neįprastai mūsų akiai atrodytų toks sprendimas, tortas buvo tikrai puikus!

© Gabriele Fani

Gražiausi dalykai nutinka, kai atveri širdį, akis ir pasiduodi nuotykiui.

O taip atrodo napoleonas Vilniuje, kurį galima išsikviesti į svečius. Nuotr. iš asmeninio archyvo